YAHUDİ KURNAZLIĞI ve SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI

20 Eylül 2007


Bir süredir gerek günlük olaylar, siyasi açmazlar, ekonomik kaos, gerekse yaşadığımız genel seçim, hükümetin kurulması, Cumhurbaşkanı seçimi, ülke gündeminde bütün unsurlarıyla yer aldığı için SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMINI yazamadım.

Ülkemizde ve Dünya’ da hiç değilse son günlerde neler olduğunu hatırlayarak sözde soykırıma değinmeye devam edelim....

Birçoğumuzun bildiği gibi, YAHUDİLER’ de, adına kimler ne derlerse desin, ince bir kıvraklıkla ERMENİ SOYKIRIMININ olduğunu söylediler. İsrail ve Amerika’ da ki YAHUDİ lobilerinin temsilcileri her ne kadar biz öyle demek istememiştik deseler de;

Sayın Başbakan ve Dışişleri Yetkilileri “Karşılıklı diyalog içinde gereken yapılmıştır” demiş olsalar da, hep yanımızda olduğunu söylediğimiz Amerika’daki YAHUDİ LOBİSİ bal gibi soykırım olmuştur diyerek, bizim tek taraflı çokta inandığımız dostluğumuza dünya kamuoyu önünde ÇALIM atmıştır. Sonra da Sayın Başbakan’a bir ÜZGÜNÜZ mektubu göndermiştir. Yahudi Lobisinin Mektubunu beraberce bir okuyalım.....

“ Sayın Başbakan,

Size bu çok zor zamanda yazarak, son günlerde sizde ve Türk halkına yol açtığımız acıdan dolayı duyduğumuz derin üzüntüyü dile getiriyorum. Geçmişte, Türkiye ile ilişkimizde ortaya çıkan bazı kayda değer engelleri aştık. Sizin hükümetinizle ve sizden önceki hükümetlerle yakın ve sıcak bir ilişki geliştirmiş olmamız, ADL için en yüksek şereftir.
Size, hükümetinize ve Türk halkına en üst düzeyde saygı duyuyoruz. Dolayısıyla ADL’li teşkilatımıza derin ve kalıcı zarar vermekle tehdit eden çok zor bir durumdan kaynaklanan son olaylar neticesinde dostluğumuzun sıkıntıya girdiğini bilmek, iki misli acı verici.

Niyetimiz kesinlikle Türk halkını ve liderlerini incitmek veya utandırmak değildi. Bizim güçlü arzumuz, dostluğumuzu derinleştirmektir. Yahudi halkına ve Türkiye’ye çok iyi hizmet eden ilişkilerimizi güçlendirmek için yollar bulmaya devam etmeyi üstleniyoruz ve bütün halklar arasında anlayış, saygı ve hoşgörüyü ilerletmek için sizinle çalışmamızın devam etmesini bekliyoruz.

Saygı ve taktirlerimle,
Abraham Foxman
Ulusal Direktör”


İşte nezaket bu ya…!

Amerika’nın en önde gelen YAHUDİ Kuruluşu ADL (Anti Detamation League) nin bölge yetkilisi Andrew Tarsy’ de. “Ermeni soykırımı olmuştur” dediği için görevinden alınmıştır.

Bakın, siz verilen şu mesaja….!

Yahudilerin, mesajı bununla da kalmamakta, ADL İcra Direktörü Abraham Foxman ve ADL Başkanı Gten Lewy’ de “Ermenilerin öldürüldüklerini kabul ettiklerini, ancak İsrail ile iyi ilişkiler içindeki bir Müslüman ülke olan Türkiye’ yi ÖFKELENDİRMEMEK gerektiğini” ifade etmişlerdir.

Bütün bu görevden almalar, Sayın Başbakan’a yazılan üzüntü mektubu ADL ve İsrail yetkilileri ile yapılan görüşmeleri biz bir yana bırakarak YAHUDİ Lobisinin kısa süre sonra neler yaptığına, neler söylediğine de bakalım;

Buraya kadar yazdığım olaylardan sonra, Abraham Foxman, The Jewish Advocate Dergisinde yayınlanan son makalesinde Kongre’de bekleyen soykırım tasarılarının geçmesine karşı çıkarken “Kongre kararlarının zararlı olacağına ve Türk-Ermeni yakınlaşmasını sağlamayacağına inanmaya devam ediyoruz, ancak gelecekte de “soykırım” ifadesini kullanmakta tereddüt etmeyeceğiz.” diyor ve devamla,

“Türkiye’de ki YAHUDİ cemaatinin liderlerinden defalarca, Türklerin Ermenilere karşı yaptığı eylemlerin soykırım olarak tanımlanması çabalarında Amerikan Yahudilerinin yer almasının etkilerinden nasıl kaygı duyduklarını işittik. Bu kaygılara karşı kayıtsız kalamazdık. Ancak hala bir ikilemimiz vardı. Sadece Yahudi düşmanlığının değil, her türlü nefretin yol açtığı tehlikeler konusunda insanları eğitmeye kendisini adamış bir kuruluş olarak biz, Ermenilerin başına gelen korkunç trajediyi ihmal edemezdik, ihmal etmedikde.”

Ama ne Yahudi inceliği….!

Bu inceliklerinin, yukarıda görevden alındığını belirttiğimiz ADL Bölge Sorumlusunu da yeniden görevine başlatarak devam ettiklerini de özellikle söyleyelim…

Sonra, sıcak gündemde YAHUDİ Lobisini kızdıran bir kitap konuşuluyor. Chicago Üniversitesinden Prof. JOHN MEARSHEİMER ile Harvard’dan Prof. STEPHEN WALT’ ın beraberce kaleme aldığı “İSRAİL LOBİSİ ve ABD DIŞ POLİTİKASI” adlı kitap, ABD’ nin Ortadoğu politikasını eleştirdiği, İsrail’e verilen tüm desteğin ABD çıkarlarıyla çeliştiği iddiası, bu desteğin “stratejik ve ahlaki” nedenlerle açıklamanın mümkün olmadığı, fanatik hıristiyan, Yahudi Lobisi ve siyonizme sempatiyle bakanların baskısı sonucunda gelindiğini, bununda IRAK işgali, İRAN ve SURİYE’ ye yönelik tehditle, hassas güvenlik sorunun oluştuğunu, İSRAİL’ in ABD için artık stratejik değer olmadığı gibi, büyüyen bir engel haline geldiği, bununda Avrupa Asya ve Ortadoğu’da ABD karşıtlığını getirdiğini vurguluyor.

İşte bunlar YAHUDİ LOBİSİNİ kızdırıyor. Yine yukarıda belirttiğimiz ADL Başkanı Abraham Foxman Bunu,“Arap-İsrail Çatışması ve İsrail destekçilerinin ABD’deki rolü konusunda sinsi ve taraflı bir eser” olarak niteliyor. Sonra da, buna yeni çıkacak kendi kitabı “EN ÖLÜMCÜL YALANLAR, İSRAİL LOBİSİ ve YAHUDİ KONTROLÜ EFSANESİ” adlı eserinde cevap vereceklerini söylüyor.....

Başka neler oluyor. Güya önceleri kapalı ,şimdi oldukça açık YAHUDİ-ERMENİ SOYKIRIMI etkinliği, bırakın, REDDİ, daha da bir ivme kazanıyor. Bostan’da YAHUDİ ve ERMENİ CEMAATİ’ nin siyasi ve dini liderleri bir araya gelerek ERMENİ SOYKIRIMI iddialarına destek vermek üzere dayanışma gösterisinde bulunma kararı alıyorlar. Bu toplantıyı organize eden BOSTON Şehir Meclisi üyesi Michael Ross, Yahudi Lobisi ADL’nin yıllarca Ermeni soykırımını reddetmesine rağmen, bir çok Yahudinin 1915 olaylarını soykırım olarak nitelendirdiği, mesajının verileceğini söylüyor.

Museviler çorabı sökmeye devam ediyor. Aynı ADL’ nin Başkanı Abraham Foxman daha birkaç gün önce, İSRAİL’ de yayımlanan Jeruselam Post gazetesinde yayınlanan makalesinde bu defa “Ermeni Kuruluşları bizim “soykırım” terimini kullanmamızdan dolayı, bizi ırkçılıkla suçlayan bir kampanya başlatacaklardı” ifadelerini yazıyor.

Bunun Türkçesi, Ermeniler bizi tehdit etti diyor....

Buna Yahudilerin iki misli acı çekmesi….! Buna Yahudilerin derin üzüntüsü…! Buna dostluğu derinleştirmek…! diyelim de…! nasıl…!

Benim birleştirmeye çalıştığım bu parçalar maalesef son 30 gün içinde yaşanıyor. Bütün bunları nereden alıyorum. Hani her gün alıp, şöyle bakarak bir kenara koyduğumuz günlük gazetelerden. Dilerim ki, aynı gazetelerde bizim karşı ataklarımızı da görelim. Ama tek satır yok.
Bu konuda üniversitelerimizin, ne yaptığını bilen varsa, sizinle birlikte bende öğrenmek istiyorum.
Sayın Başbakan’ın, Sayın Dışişleri Bakanı’nın, Amerika’daki TÜRK LOBİSİNİN bu sürede neler yaptıkları da ayrıca merak ettiğim önemli bir hususdur....

Şimdi, toplumun bir kesiminin tartışma konusu yaptığı, TÜRBANLI BİR HAREMİN özeline biz girmeden, Artık ÇANKAYA Köşkünde oturan;
Bugüne kadar, milletvekilliği, Avrupa Parlamentosu Üyeliği, Bakanlık, Başbakanlık, sonra Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı yapmış” DEVLETİN EN GİZLİ BİLGİLERİNE” vakıf Sayın CUMHURBAŞKANI’NDAN bu konuya ayrı bir özen göstermesini, ayrı bir önem vermesini bekliyorum.
TÜRK MİLLETİNİN bir ferdi olarak, onurum incitilmeden, bu konuda yapılanları ve yapılacakları öğrenmek istiyorum…

YAHUDİ KURNAZLIĞI ile SÖZDE Ermeni Soykırımı için neler yapıldığını;

Bilmem ki, sizde öğrenmek istermesiniz…..?
 

 

Cem Cüneyd Canan

Cem Cüneyd Canan © 2006 - 2018 Her hakkı saklıdır. Başa Dön