Yazı Arşivi (2016)

2016'I UĞURLARKEN...

31 Aralık 2016


Bugün ki iktidar, tecahülü-arif yapmaktadır. Anayasa ve kanunlarımız da yapılan değişikle 367 garabeti bahane edilerek Cumhurbaşkanını halk seçmiştir. Ancak bu seçim, Cumhurbaşkanının Anayasada tarif edilen yetki, sorumluluk, sorumsuzluk ve tarafsızlık ilkesini değiştirmemiştir. Kendi kendine “ben farklı olacağım” diyerek, yetki ve sorumluluklarını aşmamalı, bunun bahane ederek Anayasa değişikliği istememelidir.

Devamını oku


HALEP YANARKEN....ALKIŞLAMAK...ALKIŞLAMAK

30 Kasım 2016


Bilmeyenin, bilirmişçesine söylediklerini doğru kabul ederek, bilmediğini dinleyerek, anlamadan alkışlamak, kimlere hangi imkânları sağlıyor? Bunu imkânların peşinde olanlar düşünsün! Siz Konfüçyüs’ün sözüne kulak vererek; “Bilmediğini bilmeyenden kaçınız.”

Devamını oku


MİSAKÎ-MİLLÎ VE LOZAN

31 Ekim 2016


Cumhuriyetin 93. Yılını coşku ile idrak ederken, hâlâ Misakî -Millî ve Lozan tartışması yapanlara, bazı hazımsızlıkların yaşanmasına, şaşmamak mümkün değil. Asıl tartışılacak konu ise, Lozan Antlaşması yapılmasa, ne yapılacaktı? Nedense bunu kimse söylemiyor, söyleyemiyor. Kısaca, Lozan Antlaşmasını ve o günün şartlarını anlamak için Word Price'nin Dail Mail de yazdığı satırlara bakalım:

Devamını oku


TARÎKATLAR...NURCULUK...GÜLŞENÎLİK

31 Ağustos 2016


Yazılarımı takip eden okuyucularım hatırlayacaklardır ki, “SİCARİİ” den başlayarak dini terör örgütlerini, tarikat ve cemaat yapılanmalarının yanlışlarını kalemim döndüğünce yazmaya çalışmıştım. Kendimce yetkililere, yanlış yapıyorsunuz uyarısında bulunmuştum. Nafile..Ne zamana kadar, FETÖ/PDY kalkışması patlayıncaya kadar. Yazık değil mi kaybettiklerimize, yazık değil mi ülke kaynaklarının her türlüsünün ziyan olmasına.

Devamını oku


FRAU ANGELA MERKEL, DİE SO GENANNTE ARMENİAN GENOZİD WAS UNTEMEHMEN

31 Temmuz 2016


Ülkem de, 15 Temmuz 2016 günü, içinde soysuz, kahpe ve hain PDY/FETÖ terör örgüne bağlı bir grup vatan-millet düşmanları darbe girişiminde bulundular. 238 vatandaşımız şehit olmuş, 2185 vatandaşımızda yaralanmıştır. Son derece vakur bir duruş sergileyerek, "Halkın gücü karşısında tankın gücü hiçbir şey yapamamıştır. İman gücü, isyan gücünü yenmiştir." Buna rağmen üzüntülü günler yaşıyoruz.

Devamını oku


FRAU ANGELA MERKEL, PKK-DHKP-C WAS UNTERNEHMEN?

29 Haziran 2016


31 Mayıs 2016'da tarafınıza yazdığım, cevap vermediğiniz mektubumda; "Bu arada, yarım asırdan buyana ülkenizin teröre verdiği desteği, Kürtçülüğü taşıdığınız noktayı, PKK ve benzeri terör örgütlerine tanıdığınız ayrıcalığı, yine karşılıklı olarak unutmamamız gerektiğini ve cevabınızdan sonra, bunların başka bir yazımın konusu olacağını da bilmenizi isterim." demiştim. Her ne kadar cevap vermemiş olsanız da, ben sizi bilgilendirmeye (!) ısrarla cevaplarınızı da beklemeye devam edeceğim!

Devamını oku


FRAU ANGELA MERKEL, 1915 WAS UNTERNEHMEN?

31 Mayıs 2016


Türkiye'nin, en yakın müttefik ve dostlarının başında Almanya gelir! Almanlar, o kadar içten dostluk beslemektedirler ki (!) Federal Almanya Meclisi, Alman Hristiyan Demokrat Birlik Partisi, Alman Sosyal Demokrat Partisi ve Alman Yeşiller Partisi'nin vermiş olduğu 1915 "Ermeni soykırımı" önergesini 2 Haziran 2016 günü dostça görüşecek!

Devamını oku


1915 OLAYLARI ve TARİH BİLİNCİ

30 Nisan 2016


Sayın Umut Uzer 28.4.2016 Tarihli “Hayal ve Gerçek Arasında Balakian’ın Köpeği-Şalom-27 Nisan 2016” başlıklı yazısında; “Holokost ’un tarihi bir gerçek olduğundan şüphe duymayan birçok Türk aydınının Ermeni soykırım iddialarına şüpheyle bakmalarının sebebi nedir acaba? diye soruyor. Sorusunu da kendisi cevaplıyor;

Devamını oku


1915 ERMENİ CEMİYETLERİ

31 Mart 2016


AHPARİG, geçen yıl yazdıklarıma tek kelime cevap alamadım. Hatırlar mısın? Herodot ve Eudoksos gibi tarihçilerin siz ERMENİLERİN acılarını, nasıl anlattıklarını, Thessaly'dan nasıl da TEHCİR edildiğinizi, ANADOLU'YA nasıl gelmiş olduğunuzu dikkatine sunmuştum!

Devamını oku


MEDİNE VESİKASI ve ANAYASA

29 Şubat 2016


Darbe Anayasası olduğu söylenerek, değiştirilmesi mümkün olan maddeleri değiştirmeden on dört yıl iktidar koltuğunda oturanlar, on dört yılda Türkiyeyi enkaza çevirenler, demokratik parlamenter sistemi yok sayanlar “YENİ TÜRKİYE”NİN “YENİ ANAYASASI”NI yapacaklarmış! Yeni Türkiye ne demek? Yeni Anayasanın yeni maddeleri neler olacak? Söyleyemiyorlar! Tıpkı, açılım, çözüm ve barış süreci, kumpas, vesayetin ne olduğunu bir türlü söyleyemedikleri gibi.

Devamını oku


KADIN LİDER OLMAZ MI?

31 Ocak 2016


Dünyada 193 ülke de on dokuz devlet, kadın hükümet başkanları kadınlar tarafından yönetilmektedir. Bunlar: Güney Kore (Park Geun-Hye), Bangladeş (Sheikh Hasina Wajed), Letonya (Laimdota Straujuma), Litvanya (Dalia Grybauskaite), Kosova (Atifete Jahjaga), Polonya (Ewa Kopacz), Malta Marie Louise Coleiro Preca), Hırvatistan (Kolinda Grabar Kitarovic), Almanya (Angela Merkel), Danimarka (Helle Thorning Schmidt), İskoçya (Nicola Sturgeon),

Devamını oku


Cem Cüneyd Canan © 2006 - 2018 Her hakkı saklıdır. Başa Dön