Yazı Arşivi (2015)

İSYANLAR ve KÜRTÇÜLER

31 Aralık 2015


Dün de bugün de bakıldığında görülecektir ki; her daim Kürtçü terörün arkasında ve devamında emperyalist güçler vardır. Geçmişte, Osmanlının Hristiyan ve Kürt tebaasını, imparatorluğun parçalanması yönünde, o güçler teşvik etmiş desteklemişlerdir. Kimlerin kimleri bu yönde teşvik ettiği de Ermenilerin ve Kürtlerin burada aldığı roller de dün olduğu gibi, bugün de tüm açıklığı ile bilinmektedir.

Devamını oku


DEVLET BAHÇELİ ve DENKLEMLERİMİZ

30 Kasım 2015


Elem dolu olsalar da hatıralar zihinlerden bir türlü silinmiyor. Mesela; Bilmem sizde hatırlar mısınız? 1997 de Kongre Divan Başkanlığına seçtirdiğiniz kişi, olaylı o kongre sonrasında MHP GENEL BAŞKAN VEKİLLİĞİ görevini üstlenmişti. O, kişi ki, iki dönem MHP'den bulunduğu ilde BELEDİYE BAŞKANLIĞI yapmış, geçici de olsa merhum ALPASLAN TÜRKEŞ'İN koltuğuna oturmuştu.

Devamını oku


OSMANLI-RUSYA ve SURİYE MESELEMİZ

31 Ekim 2015


“ŞAŞMAZ İNANCIMIZLA, İLELEBED “PAYİDAR” KALACAK TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN GURUR ve ONURLA 92. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR, MİNNETLE, ŞÜKRANLA “BİZE BAĞIMSIZLIK BAYRAĞINI TESLİM EDEN”, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, SİLÂH ARKADAŞLARI ve ŞEHİTLERİMİZİN AZİZ HATIRALARI ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYOR, ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM.”

Devamını oku


BİZLER UYUTULURKEN...

30 Eylül 2015


Bazı belgeler arşiv raflarında tozlanırken, bazı belgeler vardır ki, tozlanmadığı gibi, sayfaları da hiçbir zaman kapatılamaz. Benzer gerçekler apaçık karşımız da dururken, konuları çarpıtanların devamlı söyledikleri “yalan”ların üzerinin, bir türlü kapatılamadığı gibi. Bizleri yönetenlerin dışında, hepimiz bilmekteyiz ki, Avrupa, ABD ve Ortadoğu ülkelerinin büyük bir bölümü, Anadolu'da HAÇLI SEFERLERİ ile elde edemediklerini, hâlâ elde etmenin peşindedirler.

Devamını oku


KÜRTÇÜLÜK ve TARİKAT HEDEFLERİ

31 Ağustos 2015


Osmanlı ve Cumhuriyet’in aşılamayacağı zannedilen sıkıntılı dönemleri olmuştur. Böyle dönemlerde, yöneticilerin bir kısmı ne zaman aklî melekelerini kontrolden aciz kalsa, memleketin bir badireye sürüklendiğini hemen hissederiz. O vakit, bazı mihrakların bin türlü iştahları kabarır. Ne zaman, bizi yönetenlerin aldatılmaları açıkça anlaşılsa, belli odaklar ve işbirlikçileri emperyalizm maşası Kürtçüleri harekete geçirirler. Hempalarıyla birlikte, isyana teşvik ederek hemen kullanırlar.

Devamını oku


İSMET PAŞA'NIN PERGELİ

31 Temmuz 2015


Türkiye, devlet adamlığından nasiplenmemiş kadroların elinde kaldığı için mi bu günlere geldik? Cevabını bulamıyorum! İçte, devleti kendilerince idare ettiklerini sanmalarından, dışta, monşerlerden kurtulduklarını anlatmalarından, kendilerince ve beceriksizce uygulanan yanlış politikalar sonucunda mı (?) bu acı günleri yaşamaya mecbur kaldık. Cevabını bulamıyorum!

Devamını oku


"SURİYE BİZİM İÇ İŞİMİZ"Mİ

05 Temmuz 2015


“Orda bir köy var, uzakta O köy bizim köyümüzdür,” dediği memleketten, Kemaliye’den hiç haber alıyor musunuz? Yirmi iki yıl geçmiş. Kemaliye yirmi iki yıl da kaç BAKAN çıkarmış? Buna rağmen, kendi acısının, faillerini hâlâ bulamamış! Kanayan o yarayı tedavi edememiş. Başbağlar bugün de matemini yaşıyor.

Devamını oku


SEÇİME KOŞAR ADIM...

26 Mayıs 2015


7 Haziran 2105 seçimlerine kadar, yazmak içimden gelmiyordu. Bugün gazetelere bakınca, duramadım. Haber başlığı; “Esenler’e 12 milyarlık ‘Baba’ proje.” Haber, “SEKİZ MİLYON METREKARE ASKERİ ALAN Esenler Belediyesi’ne devredildi” şeklinde başlıyor, imza töreninde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı da; “Baba proje” demiş, “Mega proje ve oldukça zor bir proje olacak. 2 ağaç dikmeye benzemiyor. Alın teri ve emek istiyor” demiş.

Devamını oku


AHPARİG BENDE DÜŞÜNÜYORUM

24 Nisan 2015


Sevgili Ahparig; 31Ocak 2015 de yazdıklarımı, tarihin derinliklerinde ki acılarını, nasıl paylaştığımı hatırlıyor olmasın! Henüz, 12 Nisan 2015 günü Aziz Petrus Bazilikasında Papa Franciscus’un düzenlediği “SÖZDE” SOYKIRIMI anma töreni gerçekleşmemiş; AP bu yönde bir açıklama da yapmamış, ERMENİLERE aslında en büyük acıyı çektirerek KULLANAN Rusya’nın bugün ki Devlet Başkanı PUTİN de Almanya Cumhurbaşkanı da “SOYKIRIM” dememişti.

Devamını oku


CUMHURİYET ve KÜRTÇÜLÜK

01 Nisan 2015


Devlet’i yöneten iktidarın, PKK TERÖR örgütüyle maddeler üzerinde anlaşma noktasına getirilmiş görüşmeler, sürdürdüğü bir ortamda, on üç yıldır da CUMHURİYET’İN değerlerini ortadan kaldırmaya uğraşırken, TERÖR ÖRGÜTÜNÜN uzantısı bir ÖRGÜT, İstanbul Adalet Sarayı’nda ve İstanbul’un ortasında CUMHURİYET’İN bekçisi, CUMHURİYET’İN savunucusu, CUMHURİYET SAVCISI MEHMET SELİM KİRAZ’I ŞEHİT etti. Bu alçaklık ve kahpelik karşınızda hepimizin içi sızladı ve ağladık.

Devamını oku


HOCALI SOYKIRIMI

28 Şubat 2015


Hocalı SOYKIRIMI, gönlümüzü kanatırken, tarihte yaşanan birçok olayı maalesef unutuyoruz. Ve DAĞLIK KARABAĞ halen KARALAR bağlamaya devam ediyor. 30 Mart-3 Nisan 1918 günlerini hiç hatırlamıyor, hatırlatmıyoruz. Ermenilerin BAKÜ ve çevresinde yaptığı KATLİAMLARI hiç dile getirmiyoruz. O KATLİAMDA 12.000 AZERBAYCAN TÜRK’ÜNÜN yok edildiğini, sanki hafızalarımızdan silip atıyoruz.

Devamını oku


AHPARİG...! SOYKIRIMINI TANIYORUM...!

31 Ocak 2015


Savaşan milletler, karşı tarafa kuşkusuz ön yargılı ve düşman olarak bakarlar. Ön yargıdan kurtulmuş milletlerin bile, anlaşmazlıklarını tartışarak belirlenen hedeflere de ulaşmaları son derece güçtür. Bizim, Ermenilerle o çıkmaz sokaktan kurtulmamız için emperyalizmin doğduğu, geliştiği veya yetiştiği tarihin mümbit topraklarında ki, nelerin yeşerdiğine, nelerin solduğuna karşılıklı bakmamız gerekiyor.

Devamını oku


Cem Cüneyd Canan © 2006 - 2018 Her hakkı saklıdır. Başa Dön