YETER YAHU .....

10 Eylül 2008


Bugün son şehit haberlerinden sonra, yazmak için karar veremiyorum. Cennetten farksız bu topraklarda hiçbir canlının ölmesini istemiyorum. Kahpece sağa sola, korumasız insanlara saldıran PKK militanlarına, bomboş emeller peşinde koşan Kürtçü terörist ve yardakçılarına artık söylenecek bir sözde bulamıyorum.

Kürtçülerin, şartlandırdığı, bilinçsizce terörün kucağına atılmaya hazır genç insanlara bari bir öneride bulanayım. Kendi dünyalarının gerçeklerini anlamaları ve bilmeleri için, çoğunluğunun içeriğin de, KÜRT tezlerinin desteklendiği, aşağıda isimlerini verdiğim tarihçi ve farklı konularda yazmış yazarların eserlerini bulup, okumalarını tavsiye ediyorum

1 – A. Achdjian
2 – E.E.Adamof
3 – Hani Ahmed-i
4 – Ehliman Ahundov
5 – Hassan Arfa
6 – Tilsit Aleksandre
7 – Peter Alford
8 – Henry Elisha Allen
9 – M.İ.Artamonoz
10 – W.A.Barthold
11 – G.Daniel Bates
12 – Daniel Bell
13 – Robert Bellah
14 – John W. Bennet
15 – Peter Berger
16 – J. Kingsley Birge
17 – Martin V. Bruinessen
18 – Bejan Matur
19 – Elizabeth Bacon
20 – Frederic Barth
21 – Niebuhr Carsten
22 – Cemşit Bender
23 – A.Bennigsen
24 – İsmail Beşikçi
25 – Claude Cahen
26 – John K.Cooley
27 – Nuri Dersimi
28 – William Eagleton
29 – Steve Fenton
30 – M.Şerif Fırat
31 – William Griswold
32 - Rene Grousset
33 – Samuel Huntigton
34 – Yaşar Kalafat
35 – Lütfi Kaleli
36 – Chris Kutschera
37 – D.N. Mackenzie
38 – Benno Landsberger
39 – Oscar Mann
40 – Minorsky
41 – Chritiane More
42 – Uğur Mumcu
43 – J.Nemeth
44 – Bazil Nikitin
45 – Arsak Poladyan
46 – Mahmut Rişvanoğlu
47 – Garo Sasuni
48 – Nergiza Tari
49 – P. White
50 – Ziya Gökalp

Yukarı da ki elli yazardan sadece Ziya Gökalp Türkçülüğü anlatmakta ve savunmaktadır. Ama Ziya Gökalp de KÜRT dür.

Bu eserleri okuyacak olan, Kürtçülük adına, aldatılan gençler, görecekler ve sorgulayacaklardır ki, çapula giden, kendi insanının sürüsünü gasp eden, hırsızlık ve soygun yapan, Ermeni, İngiliz, Fransız ve Amerikalıya uşaklık eden, satılan, satın alınan neden hep Kürtler olmuştur…?

Demokratik ve kültürel hak aradığını iddia eden Kürtçüler, daha açıkçası sözde siyasi Kürtçüler, bu güne kadar kendi insanlarına, kandan ve göz yaşından başka ne verebildiler..?

Seçimlerde, düğünlerde milyon dolarları etrafa saçanlar, yaşadıkları topraklarda acaba kaç tuğlayı üst üste koydular…? Kitapların Kürtleri aşağılayan konularda yazdıklarını, düzeltmek için hangi çabayı gösterdiler…?

Dünya uzay çağını yaşarken, kendi çocuklarını kolejlerde, yurtdışında okutanlar, aslı üç yüz kelimeyi geçmeyen sözde bir dile, yoksul insanları neden mecbur ettiler…?

Hala, binlerce dönüm arazilerinde şeyhlik, ağalık adına kendi insanlarını sömürürken, kendileri, Ankara’nın, İstanbul’un, Akdeniz’in ve Ege’nin en gözde yerlerinde sefa sürerek, PKK ya göz kırpanlar, kendi ikballeri için daha ne kadar Kürt gencinin ham hayaller uğruna ölmesini bekleyecekler..! Bilen Var mı…?

Bu memlekette insanca, onurlu başı dik bir fert olmak varken, memur,esnaf, çiftçi, tüccar, asker, bürokrat, hakim, savcı, avukat,doktor, bankacı, milletvekili, bakan, başbakan, cumhurbaşkanı olmak varken, neden ölmek ve öldürmek…?

Yeter Yahu….

 

 

 

 

Cem Cüneyd Canan

Cem Cüneyd Canan © 2006 - 2018 Her hakkı saklıdır. Başa Dön