FRAU ANGELA MERKEL, PKK-DHKP-C WAS UNTERNEHMEN?

29 Haziran 2016


Frau Angele Merkel,

31 Mayıs 2016’da tarafınıza yazdığım, cevap vermediğiniz mektubumda; “Bu arada, yarım asırdan buyana ülkenizin teröre verdiği desteği, Kürtçülüğü taşıdığınız noktayı, PKK ve benzeri terör örgütlerine tanıdığınız ayrıcalığı, yine karşılıklı olarak unutmamamız gerektiğini ve cevabınızdan sonra, bunların başka bir yazımın konusu olacağını da bilmenizi isterim.” demiştim. Her ne kadar cevap vermemiş olsanız da, ben sizi bilgilendirmeye (!) ısrarla cevaplarınızı da beklemeye devam edeceğim!

Anadolu ve Anadolu insanına duyduğunuz ilginin tarihi derinliğini ayrıca hatırlatmama bilmem ki gerek var mıdır? Ancak, son altmış yıllık ilişkilerimizi, izninizle sizin pencerenizden bakarak, hatırlamaya çalışalım.

Frau Angele Merkel,

Sizin ve dünya devletlerinin TERÖR örgütü olarak tanıdığı örgütlerin başında PKK gelmektedir. Tarla olarak ülkenizi, tohum olarak değerlendirdiğiniz; 1960 lı yıllarda İŞÇİ olarak kabul ettiğiniz vatandaşlarımızı, onların bir bölümünün de Kürtler olduğunu unutmuş olamazsınız!

Birazcık açacak olursam; Siz, İSTİHBARAT örgütleriniz vasıtasıyla, Anadolu Kürtlerini devşirerek, bilinçli olarak KÜRTÇÜLÜĞÜ yeniden yarattınız. 1960’ların ilk çeyreğinde Almanya’ya gelişlerini EKONOMİK nedenlere bağlayan bu insanları, 1960’ların son çeyreğinde TERÖRLE tanıştırdınız! Bunun nedenlerini, ülkenizin hava ve suyu ile ilgili olduğunu anlatmayacaksınızdır!

Ancak, Köln, Mainz, Offenburg, Russelsheim, Olderburg ile Dormund gb. şehirlerinizde Kürtlerin Alman Kızıl Ordu Fraksiyonu ile kurmuş oldukları ilişkinin boyutlarını izah edebileceğinizi düşünmekteyim. 1968'lerde başlayan bu ilişkinin, on yıl sonra kat ettiği mesafeyi, açmış oldukları irtibat bürolarını herhalde masumane olarak da değerlendirmeyeceğinizi umuyorum.

Almanya’nın, Kürtler içerisinden çıkan silahlı ve de siyasi gruplara olan ilgisini gözden ırak tutmamalıyız. Bunu, bazı siyasi partilerinizin insan haklarına dayandırdıkları sözde politikalarla da sanırım açıklayamazsınız. Açıklayamayacağınız, bugünde en önemli konu olarak karşımızda duran, TERÖR örgütüne, yani PKK’ya sağlamış olduğunuz finans ve insan kaynağı yaratmadaki kolaylık, sizi dünya ülkeleri arasında öncü yapmıştır. Öyle ki, bugün dahi PKK’nın ülkenizde topladığı milyonlarca DOLAR, TÜRKİYE’DE KAN’A dönüşmektedir. Bu gerçeği, bugün yine en iyi bilen kişinin siz olduğundan da kimse kuşku duymamaktadır. Yasakladığınız, kapattığınız PKK faaliyetlerini açıklarken, başka başka isimlerle kurulan ÖRGÜT isimlerinden hiç bahsetmemeniz de konudaki suçluluğunuzun kanıtı değil midir?

Bir zamanlar, Güney Doğu’da TERÖR amaçlı da olsa, sizden ithal ettiğimiz silahları kullanamayacağımızı söylediğinizi, herhalde unutmamışınızdır. Aynı dönemde, ülkenizde PKK faaliyetlerine açıkça göz yumarken ve PKK ile Kürt politikalarını alabildiğine desteklerken, Alman siyasetçilerin PKK’ya devamlı yeşil ışık yakmalarını ne ile izah edecek siniz?

Yıllardır Almanya’da yaşayan Türklere yönelik ırkçı saldırıları, bu konuda gösteremediğiniz insani duyarlılığı nasıl anlatacaksınız?

Almanya’da yaklaşık üç milyon beş yüz bin Türk içerisinden sadece tahminen 100.000’nin TERÖR örgütleri bünyesine katıldığı bilinmektedir! PKK ve diğer terör örgütlerinin, başta finansal olmak üzere, sivil toplum kuruluşları vasıtasıyla her türlü etkinliği yapmalarını izlediğimizde, Almanya’nın, PKK’nın militan toplamasına, terör ihraç etmesine elverişli bir devlet olduğunuzu, bu doğrultuda, kendi çizginizde PKK kadroları yaratmanızı, ne şekilde açıklayacaksınız?

Ülkenizde, PKK TERÖR örgütünün sansürsüz olarak yayın yapmalarına izin verdiğiniz, Serxwebun, Berxwedan, Kürdistan Report, Özgür Politika, Ster Civarı gibi dergi ve gazeteler, sizin izninizle mi yayın yapmaktadırlar? Parlamenterleriniz ve üst düzey devlet yetkililerinizin TERÖR ÖRGÜTÜ elemanları ile görüşmelerini, hangi dostluğunuza sığdırmalıyız?

1984’de bir PKK militanını, Rusal Heym’de, örgüt arkadaşları mı, yoksa İSTİHBARAT örgütleriniz mi öldürmüştü? Bugün ÜLKEMİZDE hükümlü olan, BEBEK KATİLİ ile o dönem de ŞAM’A kadar giderek görüşme yapan DEVLET görevlileriniz kimlerdir? Neleri görüşmüşlerdir? Bunlar, Almanya Anayasası Koruma Üyeleri ve milletvekilleriniz olabilir mi?

Henrich Lummer, ismi, ERNK örgütü size neleri hatırlatıyor? Ülkenizde, Sosyal Demokrat, Yeşiller, Hıristiyan Demokrat gibi siyasi parti yöneticilerinizin, PKK ile düzenledikleri toplantılarda, neler görüşmektedirler?

Almanya’da, PKK’nın, Medico International, Hannover Çağrısı, Uluslararası Af Örgütü, Kızılhaç Örgütü, Alman Sendikalar Birliği gibi sivil toplum örgütlerinizle ilişkileri nelerdir? Günümüzde DHKPC yöneticilerinin önemli bir bölümü neden ülkeniz Almanya’da yaşamaktadır?

Ülkemizde, DHKP-C terör örgütüne yapılan operasyonlardan birisinde; Polonya kökenli Alman asıllı İngiliz pasaportlu Stephan Shak Kacynski’nin DHKP-C için çalışan bir BND ajanı olduğu bilgisi tarafınıza bildirilmiş midir? Bu şahsın bir BND ajanı olmasını nasıl izah edeceksiniz? DHKP-C’nin Türkiye’de silahlı mücadele yapmak üzere kurduğu örgütlenmeyi, bu örgütünün merkezinin Almanya olduğunu, Türkiye’de işlediği suçlardan dolayı mahkûm edilen kaç örgüt üyesini, ne kadar süredir İSTİHBARAT örgütlerinizde kullanmaktasınız? Sadece Westfalen bölgesinde DHKP-C için KAÇ BİN EURO örgüt için para toplamışlardır? İstihbarat kaynaklarınız da (BKA) neleri ifade etmektedir?
Frau Angele Merkel,

Yönettiğiniz ülke parlamentosunda sözde Ermeni soykırımını tanımadan önce, Anadolu’ya ihraç ettiğiniz KAN, GÖZYAŞI ve BÖLÜCÜLÜĞE yapmış olduğunuz katkılara dönüp, tekrar tekrar baksanız acaba günaha mı girersiniz? Bundan sonra ki mektubum da ALMANYA’NIN Ermenilere yaptıklarını bilgilerinize sunacağım. Her ne kadar İngiltere de yapılan referandum, kafanızı yeterince karıştırmış olsa da!

Frau Angele Merkel, Bu kadar diyalog (!) dan sonra, ülkenizde yaşayan Türk kardeşlerimin Ramazan Bayramlarını kutladığımı ileteceğinize inanıyorum…

Kaynak: Kemal İNAT makalesi,
TBMM yayınları
Terör Örgütleri com.
Derin strateji.
 

 

 

 

Cem Cüneyd Canan

Cem Cüneyd Canan © 2006 - 2018 Her hakkı saklıdır. Başa Dön